(ФОТО) Деми Ловато има нов имиџ: Повторно ја избричи косата

(ФОТО) Деми Ловато има нов имиџ: Повторно ја избричи косата

Објавена во: Мода // Moj стил

Кариерата на Деми Ловато, како актерка, а и како пејачка е проследена со бурни, а и бројни случувања.

Пејачката не криеше дека имаше проблеми со менталното здравје, со исхраната, па се' до проблеми со момчиња со кои била во врска.

Неодамна Деми Ловато ја раскина веридбата со Макс Ерих, само два месеци по романтичната веридба покрај океанот.

Во последниве денови беше актуелна како домаќинка на People's choice awards, а пред некој ден направи повторно бум во јавноста со новиот имиџ.

Имено, таа го избричи задниот дел од косата, ја потстрижа кратка и стана повторно блондинка.

Одлично ѝ прилега овој стил, зарем не?!


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: