(ФОТО) Ќерката на познатиот Терминатор и холивудски актер застана на „лудиот камен“!

(ФОТО) Ќерката на познатиот Терминатор и холивудски актер застана на „лудиот камен“!

Објавена во: Stars // Филм

Познатиот актер Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер, Кетрин Шварценегер, се венчаа по неколку години врска. Младиот пар, кој со чадори пробуваше да се сокрие од објективите на папараците, овој викенд го изговори судбоносното „да“ на луксузниот имот Сан Исидро во Монтесити во Калифорнија.

Освен семејството на младенците, на венчавката биле и Џек, синот на Крис од бракот со Ана Фарис. Роб Лоу, исто така присуствуваше со своите деца.

Кетрин се одлучи за креација на Армани, раскошна бела венчаница, со долг вел, а младоженецот беше во темно одело од истиот креатор.

Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: