(ФОТО) Кое од трите деца најмногу личи на неа: Кејт Мидлтон како дете

(ФОТО) Кое од трите деца најмногу личи на неа: Кејт Мидлтон како дете

Долго пред да стане идна кралица, војвотката од Кембриџ беше само обична девојка која растеше во Англија.

Долго пред да се омажи за принцот Вилијам, Кејт Мидлтон беше само атлетичарка, девојка која го сака училиштето и повлечена.
Кетрин Елизабет Мидлтон е родена на 9 јануари 1982 година во Ридинг, Беркшир, Англија.

На фотографијата подолу таа е само 15 дена стара, во левиот дел од сликата ја држи нејзиниот татко Мајкл, кој бил пилот, а на десната страна од фотографијата  ја држи нејзината мајка Керол, која била стјуардеса.


На наредната фотографија војвотката Мидлтон има 3 години, а е сликана на семеен одмор во областа на езерото Дистрикт.Од мај 1984 година до септември 1986 година, Мајкл и Керол Мидлтон работеле за „Бритиш ервејс“ во Аман, Јордан. Кетрин (на наредната слика е  со нејзината сестра Пипа и нејзиниот татко во Јераш, Јордан) таму учела англиски јазик.


Кога имала 5 години, семејството Мидлтон се преселило повторно во Англија кон крајот на 1986 година.


Извор: goodhousekeeping.com

Фото: getty / Michael Storm/Xclusive / The Middleton Family/Clarence House via GettyImages 


(ФОТО) Ова никако не смееше да и се случи: Кејт Мидлтон „уловена“ во бикини!


Можеби ќе ве интересира: