(ФОТО) Насмевките на познатите пред да направат корекција на забите

(ФОТО) Насмевките на познатите пред да направат корекција на забите

Најчесто, насмевката е првото нешто што го забележуваме кај луѓето. 
Здрави, наредени, бели заби се нешто што секој од нас го посакува и не ретко велиме дека би сакале да имаме заби како што имаат познатите ѕвезди. 
Но вистината е дека и тие немале отсекогаш убави заби, и најголемиот дел од светски познатите ѕвезди извршиле некаква корекција на забите.

Некои од нив се дури и непрепознатливи и изгледаат тотално поразлично пред и по корекција на забите.

Меланија Трамп, Викторија Бекам, Кајли Џенер, Шакира, Меган Маркл, и многу други, погледнете во галеријата како изгледале пред и по корекција на заби:

фото:instagram/celebritydentistry

Викторија Бекам

Шакира

Софија Вергара

Кендал Џенер

Никол Кидман

Шер

Блејк Лајвли

Селена Гомез

Кристијано Роналдо

Дакота Џонсон

Меланија Трамп

Меган Маркл

Кајли Џенер

Кетрин Зета Џонс

Гвен Стефани

Дејвид БекамМожеби ќе ве интересира: