Фризурата која сите ја носиме „по дома“ стана нова опсесија на Ким Кардашијан: Сега само вака ја прави косата (ФОТО)

Фризурата која сите ја носиме „по дома“ стана нова опсесија на Ким Кардашијан: Сега само вака ја прави косата (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Изгледа дека навистина ѝ се допаѓа.

Ова е тренд што го сакаме затоа што е едноставен - и веројатно веќе го носите. Последниве денови Ким Кардашијан може да се види само со една фризура – ​​таа секогаш ја носи само на еден начин, а тоа е фризура која сигурно не ви е непозната.

Деновиве во поголемите градови во светот се одржува Модната недела, а секако во центарот на случувањата во Њујорк е Ким Кардашијан. Сите секогаш гледаат што носи и како изгледа, а таа малку изненади со најновата фризура. Во последно време се чини дека тоа е единствената фризура што ја носи бидејќи на секоја фотографија ја има неа. Тоа е супер тренд бидејќи фризурата е едноставна и веројатно веќе ја носите, особено кога сте дома и само сакате брзо да ја отстраните косата од лицето. Па, сега се чини дека е трендовска фризура. 

Пунџа која изгледа недовршена.

Тоа е фризура кога ќе почнете да правите опавче и косата не ја влечете до крај низ ластикот - фризура која стана нејзина најнова опсесија и веројатно новата хит фризура. Во последната недела немаше фотографија каде таа не ја носи косата на овој начин. Ќе можете да ја рекреирате без разлика каква должина на коса имате, па дури и ако сте тотален антиталент за стилизирање на фризури.

Носете ја оваа фризура за секој ден, па дури и кога одите на некои специјални настани во полн гламур. Кога ќе ви кажеме дека и таа ја носи нон-стоп, не претеруваме.
Се што ви треба за неа е ластик за коса и некој гел или некој производ за да ја измазнете косата кога ќе ја ставите во опавче.

Таа ја носи залижано за да изгледа малку поуредно. Ова е исто така одлична фризура за деновите кога не сте ја измиле косата, а требало.

Дефинитивно навиваме за вакви лесни фризури да станат популарни!
извор:teen385

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: