Фризури готови за 10 минути: Брзо, лесно и практично, а им успева дури и најголемите антиталенти

Фризури готови за 10 минути: Брзо, лесно и практично, а им успева дури и најголемите антиталенти

Објавена во: Мода // Moj стил

Дамите би се сложиле дека убаво негувата и стилизирана коса е половина завршена работа...

Доколку сте во недоумница што би можеле да промените на својата коса, погледнете неколку од најпопуларните предлози за фризури кои можете да ги направите сами дома, без да одите на фризер.

Познати ли ви се оние денови кога не знаете што да направите со косата - се електризира, непослушна е и едноставно е невозможно да се стилизира?

Во такви денови, едно од решенијата може да бидат опционални фризури, малку подигнати и лабаво прицврстени, што беа апсолутен хит веќе неколку сезони.

И покрај секојдневното забрзано темпо на живот кои не ни остава многу време за креирање на интересни и креативни фризури, не грижете, бидејќи за секојдневниот изглед постојат многу интересни варијанти, а истите може да ги погледнете во продолжение:


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: