Генијална искреност: Девојка која само што добила возачка дозвола, си закачила предупредување на автомобилот (ФОТО)

Генијална искреност: Девојка која само што добила возачка дозвола, си закачила предупредување на автомобилот (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Девојката е свесна за тоа што го знае, но и за лудилото кое владее во сообраќајот во српската престолнина...

Сообраќајниот метеж е прв на листата причини за стресот на граѓаните секој ден. Кога на тоа ќе се додаде и маж кој постојано свири зад вас, започнува кошмар од кој сакаме што побрзо да побегнеме.

А, она што се случува со возачите почетници е приказна за себе. За да го избегне тоа, една девојка од Белград решила да напише порака и да ја закачи на својот автомобил.

Таа сака да им испрати порака на сите возачи зад неа.

Фотографијата од натписот брзо се рашири на социјалните мрежи, а илјадници луѓе не можеа да одолеат да ја коментираат на Фејсбук, Инстаграм и Твитер. Речиси сите беа воодушевени, а многу девојки истакнаа дека ќе го направат истото.

„Само што седнав во автомобилот, не свири, ќе се испаничам, ќе изгасне и потоа ништо не сме направиле“ - пишува на автомобилот.


фото: Принтскрин / Фејсбук

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: