Го заработи првиот милион со „Маска“: Бресквица не издржа, па веднаш се пофали

Го заработи првиот милион со „Маска“: Бресквица не издржа, па веднаш се пофали

Објавена во: Stars // Музика

Нејзината нова песна под назив „Маска“ се заканува да ја заземе првата позиција на трендинг...

Анџела Игњатовиќ Бресквица пред неколку дена ги израдува своите обожаватели со новата песна под назив „Маска“, во продукција на Токсик ТВ, која веќе брои повеќе од милион прегледи, со што младата пејачка се пофали на Инстаграм.

Ова е инаку нејзина втора песна, откако по разделбата со Михајло Веруовиќ Војаж започна соло кариера. Судејќи по сето ова, на публиката ѝ се допаѓа начинот на кој работи Бресквица, и дека тоа е поздравено со овој голем број на прегледи и оваа песна се вброи во првите 10 места на Трендинг.

Она што е интересно е тоа што токму Анџела се потпишува зад текстот на оваа песна и учествувала и во компонирањето на музиката.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: