Грција го разбуди детето во неа: Лина Пејовска откри како ги полни батериите за претстојните настапи (ВИДЕО)

Грција го разбуди детето во неа: Лина Пејовска откри како ги полни батериите за претстојните настапи (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

Уште нешто повеќе од еден месец ќе може уживаме во официјалното лето, а потоа на сцената настапува есента...

Овој период сите го користат за да уживаат на плажа. Некои ги одбираат езерата во Македонија, други на балканските плажи, трети пак, се избраа некоја егзотична дестинација.

Ништо поразлични не се ниту познатите личности, кои во празниот простор помеѓу настапите, одат на море да ги наполнат батериите. Една во низата ѕвезди кои моментално го користи својот летен одмор е младата пејачката Лина Пејовска.

Таа се одлучи за Грција, и таму реши да ги наполни батериите и да собере сила за претстојниот период, исполнет со настапи.

Од летувањето досега сподели неколку фотогорафии - од плажа, без шминка, од вечерни излегувања, но и едно видое со кое дефинитивно ги освои симпатиите на сите. Имено, на видеото Лина е влезена во гума за пливање, додека се разладува во солената вода.

„Полнам батерии за следните настапи“ - напиша покрај видеото, на кое коментарите од обожавателите се урнебесни.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: