Хајди Клум и ќерката Лени повторно заедно пред камерите: Во црвена долна облека за претстојните празници (ФОТО)

Хајди Клум и ќерката Лени повторно заедно пред камерите: Во црвена долна облека за претстојните празници (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Празничната еуфорија не би била комплетна без пријатни пижами во кои ќе го поминете целиот ден.

Хајди Клум и ќерката Лени повторно ја засенија јавноста појавувајќи се во втората кампања на бренд за долна облека. Овој пат, манекенското дуо мајка-ќерка покажува линија која е совршена за празничната сезона, како што сугерира црвената боја.

Хајди го покажа своето затегнато тело во проѕирен градник од тантела и гаќички со ситни златни украси. Лени го носеше делот за спиење од празничната колекција, бебидол комплет составен од црвени свилени шорцеви и горен дел со прерамки со детали од тантела на деколтето.

Камерата фати и момент на нежност - Лени се потпира на вратот на мајка си со затворени очи. На оваа фотографија најочигледно е колку тие две всушност се слични.

Празничната колекција не би била комплетна без пријатни пижами во кои можете да го поминете целиот зимски ден - Лени и Хајди носат токму таква, иако малку погламурозна поради црвената боја.

Откако дебитираа во првата кампања, мајката и ќерка добија многу позитивни коментари за нивниот изглед и фактот дека Лени ја гледа мајка си како идол, но некои сметаа дека фотосесијата е, благо кажано, „непримерна“.

Лени, сепак, не зема ништо од негативноста при срце.

– Искрено, не им обрнав внимание на реакциите – открила таа за „Пејџ шест“.

- Генерално, задоволна сум од кампањата и имав неверојатен ден со мајка ми. Ја сакам. Таа е инспирација. Советите што ми ги дава, начинот на кој работи, сè за неа, можам да ги набројам. Ми се допаѓа да имам фотосесии со неа - вели Лени.

(Ona.rs)

фотографии:  Courtesy of Intimissimi/MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: