Хејли Бибер одредени делови од телото стратешки ги покри со ружи: Најнежно издание за најстрашната ноќ во годината (ФОТО)

Хејли Бибер одредени делови од телото стратешки ги покри со ружи: Најнежно издание за најстрашната ноќ во годината (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Никој не очекуваше ваква комбинација за Ноќта на вештерките...

И додека поголемиот број луѓе за Ноќта на вештерките настојуваат да се маскираат во нешто страшно - зомби, вештерки или вампири, Хејли Бибер одбра нешто поинаку и можеме да кажеме: „удри контра“.

На својот Инстаграм профил покажа дека овој пат одлучи за нејзин и сладок изглед. Во косата има венче од цвеќиња, а одредени делови од телото, стратешки ги покри со рози.

Во ова деликатно издание таа изгледа како божица на пролетта. Колекцијата на Ив Сен Лоран од далечната 1999 година ѝ послужи како инспирација. Тогаш во идентична цветна комбинација се прошета на модните писти и францускиот супермодел Летиција Каста.

И изборот на шминка е добро смислен. Румените образи, нежно розовите усни и маникирот со истата боја го заокружија целокупниот изглед.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: