Хороскоп за вторник: Ракот треба да ризикува, Вагата е загрижена

Хороскоп за вторник: Ракот треба да ризикува, Вагата е загрижена

Овен

Љубов:

Без разлика на големите очекувања, прифатете ја идејата предложена од саканата личност или некоја „утешна варијанта“.

Работа:

Додека страдате од негативни влијанија, вашите соработници изгледаат незагрижени и не обрнуваат внимание на вашите поплаки.

Здравје:

Поттикнете умереност и самоконтрола.

Бик

Љубов:

Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате вашите емотивни желби.

Работа:

Сè има здрава граница, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.

Здравје:

Олеснете ја вашата совест, ќе ве задоволи да верувате.

Близнаци

Љубов:

Анализирајте ја вашата сакана повнимателно за да откриете некои од скриените пораки или намери.

Работа:

Понекогаш треба да го користите шаховското правило „допрено-отстрането“. Соработниците очекуваат да дејствувате ефективно и снаодливо.

Здравје:

Важно е да се акумулира позитивна енергија. Болките во зглобовите и грбот ќе исчезнат преку ноќ!

Рак

Љубов:

Понекогаш треба да ризикувате, особено ако блиска личност ве инспирира да го направите тоа. Потпрете се на вашите чувства.

Работа:

Умеете да оставите сериозен впечаток на околината и да ги организирате колегите на акција. Значи, без двоумење.

Здравје:

Важно е да ги балансирате вашите желби и можности.

Лав

Љубов:

Недоразбирањата кои ве придружуваат во љубовниот живот не се безначајни, но не се тема која треба упорно да се повторува.

Работа:

Ги преувеличувате различните барања што ги поставувате од вашите соработници. Ве очекуваат негативни коментари или нечие незадоволство.

Здравје:

Изгледате напнато, ќе ви се допадне психолошката релаксација.

Девица

Љубов:

Нема потреба да се карате со блиска личност. Емоционалните несогласувања не се значајни за новите настани.

Работа:

Потребна ви е заедничка поддршка. Ако сте доволно разумни, прифатете корисен предлог и глумете успешна личност.

Здравје:

Обрнете внимание на поздрав начин на исхрана.

Вага

Љубов:

Изгледате загрижено. Но, избегнувајте го принципот на казна или ривалство во односот со саканата личност.

Работа:

Имате претчувство дека некој ве залажува или дека ви се провлекува добра деловна можност. Почекајте подобри услови.

Здравје:

Важно е правилно да ги контролирате вашите внатрешни конфликти.

Шкорпија

Љубов:

На средба со блиска личност, криењето на вистината само го одложува решавањето на проблемот. Постапувајте според вашата совест.

Работа:

Некој го критикува вашиот начин на работа или однесување. Потрудете се да ја завршите работата што сте ја започнале во предвидениот рок.

Здравје:

Слободното време посветете го на рекреација, опуштете се.

Стрелец

Љубов:

Насмевката на задоволство на нечие лице е најубавата потврда за заедничката среќа и чувства кои ве исполнуваат.

Работа:

Треба да ги дефинирате вашите деловни цели и да се договорите со колегите за заедничките интереси.

Здравје:

Ќе уживате во релаксација.

Јарец

Љубов:

Наместо интензивно да размислувате за нечии маани, подобро е посериозно да го анализирате вашето однесување или грешки.

Работа:

Упорно се трудите да ги импресионирате оние околу вас, но успехот не се постигнува на лесен и едноставен начин.

Здравје:

Важно е да имате силна мотивација и добра волја.

Водолија

Љубов:

Ви недостига емоционална стимулација, но не сакате да се задоволите со пасивна улога. Слободно повлечете изненадувачки потег.

Работа:

Вие сте во одлична форма. Не пропуштајте можност што ветува деловна добивка или корисно рекламирање.

Здравје:

Погрижете се правилно да ја канализирате вашата креативна енергија.

Риби

Љубов:

Можеби вашите очи не гледаат сè што вашиот партнер чувствува за вас. Важно е да постои емотивен договор и разбирање од двете страни.

Работа:

Нечија идеја или понуда претставува позитивен настан за вас. Подготвени сте за средби со различни луѓе, но и за брза акција.

Здравје:

Треба да акумулирате позитивна енергија.


Извор: www.gloria.rs


Можеби ќе ве интересира: