Игор Џамбазов ја омажи внуката Марија Прличкова: Нежна невеста во беж фустан (ФОТО)

Игор Џамбазов ја омажи внуката Марија Прличкова: Нежна невеста во беж фустан (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Актерот и шоумен Игор Џамбазов на социјалните мрежи сподели дека се омажила неговата внука Марија Прличкова, а за да биде комплетна сликата фалеше единствено неговата сакана Илина.

Марија е правнука на познатиот македонски актер, Петре Прличко.

Марија и нејзиниот избраник ја овековечија љубовта на интимна церемонија за најблиските.

„Денес ја омажив внучката...

Најдесно е зетчето Емил , до него невевчето, Марија.

Плус Искра и јас, двете старосватици...

Деца, да сте среќни, вљубени, здрави и бериќетни!!!

Подарокот е од Илина Арсова , и ни фалеше многу...“ - напиша Игор на Фејсбук.

Невестата беше облечена во нежен елегантен фустан во беж нијанса.

Фото: Инстаграм/Фејсбук


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: