Изведбата на Антониа ја поттикна Беквалац да открие една тајна!

Изведбата на Антониа ја поттикна Беквалац да открие една тајна!

Објавена во: Stars // Музика

Пејачката Атониа Гиговска и оваа недела имаше неверојатен настап на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. Како и секогаш, така и овој пат одлично се снајде во зададената задача. Од визуелен изглед, па се до глас, Антониа се потруди комплетно да ја долови Шакира и нејзината изведба на „ Whenever, Wherever“.

Интересен беше моментот што оваа изведба ја потткина Наташа Беквалац која е дел од жирито, да октри една тајна. Поточно станува збор за нејзината песна „Мали сигнали“ која е пишувана по пример на евергринот на Шакира, кој Антониа во петокот го испеа неверојатно.

Во продолжение погледнете го настапот на Антониа!


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: