Ја бојадисуваше косата, носеше високи потпетици: Ќерката на Кортни Кардашијан конечно излгеда како 10-годишно девојче

Ја бојадисуваше косата, носеше високи потпетици: Ќерката на Кортни Кардашијан конечно излгеда како 10-годишно девојче

Објавена во: Совети // Семејство

Ќерката на Кортни Кардашијан конечно изгледа како мало девојче на нејзина возраст, а сето тоа е благодарение на нејзиниот татко.

Појавувањето на Пенелопе Дисик, ќерката на Кортни Кардашијан и нејзиното поранешно момче Скот, долго време беше на „радарот“ на јавноста и тоа не беше без причина. Имено, иако Пенелопе има само 10 години, таа редовно ја бојадисува косата, се шминка, носи надградени нокти и вештачки трепки, оди на училиште со високи потпетици и често носи облека што не е соодветна за девојки, туку за тинејџерки, девојки.

Покрај сето тоа, добро е познато дека Пи, како што ја нарекуваат, има многу незгоден карактер и дека ги гризела, гребела, па дури и се обидела да ги запали сите нејзини дадилки доколку не сакале да го направат тоа што го барала од нив. 

И Кортни и Скот го одобруваа сето ова, дури и кога другите членови на семејството Кардашијан ги предупредуваа дека „ако не го решат овој проблем сега, ќе ги решат полицијата и психијатрите за 10 години“.

Кортни тоа досега го игнорираше, но се чини дека работите се сменија на подобро. Пресврт беше токму нејзиниот однос со Тревис Баркер и моментот кога таа им кажа на децата дека тој ја запросил.

Пенелопе се расплака и многу тешко ја прими веста. Исто така, за време на прикажувањето на реалното шоу „Кардашијан“ се виде дека во неколку наврати ја моли мајка си да не разменува нежности пред неа. Сепак, од тој момент, Пенелопе изгледаше како да стана девојката на нејзина возраст.

Таа повеќе не ја бојадисува косата, се однесува како типично 10-годишно девојче, па дури и носи маици со детски мотиви, што не беше случај пред неколку години. Така, на еден неодамнешен Тикток со нејзиниот татко Скот, во кој тој се обидуваше да и помогне во задачите по математика, ја воодушеви јавноста бидејќи носеше маица со мали мечиња, а вакво нешто не можевме да видиме на Пи дури и кога била бебе, имајќи предвид дека буквално носеше мини верзии од облека за возрасни.

Многу луѓе го пофалија Скот што позитивно влијаеше на неговата ќерка и ѝ дозволи да биде дете. Имаше и такви кои направија паралела, истакнувајќи дека Скот секогаш ја третирал како ќерка, додека Кортни се позиционирала како пријателка.

Тогаш речиси по секоја нивна објава следеа морничави коментари, како на сметката на Кортни, така и на сметката на Скот.

„Можеш ли да престанеш да бидеш „кул“ и да го воспиташ детето за промена“, „Знаеме дека Пенелопе е разгалена, но некаде треба да се повлече линија“, „Ако Пенелопе носи оскудни костими за капење и слични работи кои не и одговараат на нејзините години, барем не ставајте ги на вашите профили тие фотки. Имате милиони следбеници, дали навистина мислите дека нема педофили и слично?“, „Какви родители сте вие?“, „Кортни, посветете му малку повеќе внимание на детето и малку помалку флертувајте со Тревис“... е само дел од она што можеше да се прочита.

Ова, се чини, е само врвот на ледениот брег, особено откако на интернет се појавија видеа од Пенелопе како шета со вртоглави потпетици како од шега, што сугерира дека штиклите се нешто што често го носи.

Затоа и не е чудно што сега многумина се воодушевени што Пи конечно изгледа како типично 10-годишно девојче, а дали вакво нешто ќе потрае или брзо ќе се врати на старата Пенелопе, останува да видиме.

извор:wanted.mondo

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: