Јутјубер во солзи: Реакција на видеата од разорниот земјотрес во Хрватска

Јутјубер во солзи: Реакција на видеата од разорниот земјотрес во Хрватска

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Јутјуберот на „JoomBoos“, Свен Кранжелиќ сними своја реакција на завчерашниот разорен земјотрес во Петриња, Сисак и околинаа и ги изнеси сите најважни информации кои мора да ги знаете за тоа како сега да им се помогне на луѓето на кои помошта им е неопходна.

Свен со солзи во очите ги гледаше видеата и фотографиите од земјотресот во Петриња и околината и видно потресен зборуваше дека вакво нешто никогаш не доживеал и дека му е најмногу жал за луѓето кои во оваа трагија ги изгубиле своите најблиски.

Во продолжение погледнете го неговото видео:


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: