Како да има гнездо на глава: Хајли Клум во детството имала хит фризура која сега сите ја коментираат

Како да има гнездо на глава: Хајли Клум во детството имала хит фризура која сега сите ја коментираат

Поради старите фотографии на манекенката, горат социјалните мрежи...

Манекенката Хајди Клум објави фотографии од своето детство, а сите ја коментираат нејзината фризура од периодот кога била тинејџерка.

Имено, мајката на Хајди имаше роденден, па и ќерката ѝ го честиташе на својот Инстаграм профил со нивни стари, заеднички фотографии.

Судејќи според објавата, познатата манекенка ја наследила убавицата од нејзината мајка, а нејзините пријатели коментираат дека таа не секогаш имала добра фризура.

Многумина пишуваат дека Хајди во еден период изгледала „како да има гнездо на главата“, додека на другите им се допаѓа нејзината коса, а токму таквите фризури биле популарни во осумдесеттите години.

„Среќен роденден мамо. Те сакам“ - напиша Хајли во описот на старите заеднички фотографии на кои позира со својата мајка.


Нема сомнеж дека Хајди е природна убавица и дека таа и нејзината мајка многу личат. 


Можеби ќе ве интересира: