Како дете преслатка, денес убавица: Која наша блогерка е на фотографијата?

Како дете преслатка, денес убавица: Која наша блогерка е на фотографијата?

Ова наша блогерка, секој ден со своите следбеници споделува корисни совети, фотографии, облека, накит, спомени од минатото, дел од нејзиното секојдневние. А, овој пат моделот, блогерка и јутуберката Ангела Ѓоргиева сподели фотографии од нејзе, кога таа била бебе и мало девојче.

Таа, била преслатко бебенце.

На фотката ја држи нејзината мајка, а Анѓела е облечена во фустанче со голема, тогаш многу модерна јака.


На втората фотка која блогерката ја сподели пред неколку дена на Инстаграм стори, таа се наоѓа на плажа, облечена во жолт дводелен костим за капење, со руса коса и наочари за сонце.
R.H.

Фото: Инстаграм/angelagjorgieva

Можеби ќе ве интересира: