Како сте меморирани во телефоните на вашите родители? Ивана заклучиле дека мајка ѝ и татко ѝ повеќе ја сакаат сестра ѝ (ФОТО)

Како сте меморирани во телефоните на вашите родители? Ивана заклучиле дека мајка ѝ и татко ѝ повеќе ја сакаат сестра ѝ (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Една девојка на Твитер го сподели своето искуство и го насмеа регионот...

Дали начинот на кој сте запишани во нечиј мобилен телефон е најдобар показател за неговите емоции?

Најверојатно не е, но Ивана, корисничка на Твитер покажа како таа и сестра ѝ се меморирани во мобилните телефони на нејзините родители и слатко ги насмеа корисниците на социјалните мрежи.

„Само да ви покажам како сме меморирани сестра ми и јас кај мајка ми во именик (Јас сум Ивана)“ - напиша покрај фотографијата, која ја објави на Твитер.


На нејзиниот твит се надоврзаа и останатите корисници со урнебесни коментари.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: