Каков татко таков син: Јан Стефановски со талент рамен на тато Влатко

Каков татко таков син: Јан Стефановски со талент рамен на тато Влатко

Објавена во: Совети // Семејство

На голема радост на обожавателите, денес излегува новиот албум на Влатко Стефановски – Taftalidze Shuffle - едно од најисчекуваните музички изданија во 2020-та година, не само во Македонија, туку и во целиот регион.

Еден од најдобрите светски гитаристи, Стефановски на новиот албум е придружуван од подмладеното Трио.
Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и синот на Влатко, Јан Стефановски на тапани. Иако се млади, звучат со полн ентузијазам и шират оптимизам и енергија.

Синот на Влатко, Јан е дефинитивно име кое ќе одекнува на музичката сцена, но не затоа што е дете на голема музичка ѕвезда, туку, несомнено е момче со огромен талент.

Вчера пак Стефановски се пофали на Инстаграм со фотографија со синот, како уживаат на сонцето.

С

Уживајте во една од изведбите на Јан Стефановски

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: