Кавер кој ќе ве остави без зборови: `Always remember us this way` во изведба на Валери Димовска!

Кавер кој ќе ве остави без зборови: `Always remember us this way` во изведба на Валери Димовска!

Објавена во: Stars // Музика

Младата и талентирана пеjачка Валери Димовска неодамна нѐ изненади со новата песна „Дозволи Ми“, а периодов е актуелна со кaверот на пестната "Always remember us this way" од филмот "A star is born". Како што ни откри Валери Лејди Гага е една од омилените нејзини пејачки и токму затоа оваа песна ѝ е многу драга.

„Песната е од филмот "A star is born" во кој глуми Lady Gaga, која што ми е една од омилените пејачка и мој идол. Посебно ми е драга оваа песна. Овој е мој прв кавер, одамна размислував да снимам кавер на некоја песна, но никогаш не можев да одлучам на која песна. Конечно се пронајдов целосно и еве со задоволство ви ја представувам "Always remember us this way" во моја изведба.“, ни откри пејачката.

Во продолжение ве оставаме да уживате во нејзиниот прв кавер.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: