Ким Кардашијан им ја навреди интелигенцијата на следбениците: Луѓето зачудено гледаат во нејзиниот туторијал (ВИДЕО)

Ким Кардашијан им ја навреди интелигенцијата на следбениците: Луѓето зачудено гледаат во нејзиниот туторијал (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Во случај некој да не знае, Ким со ова насмеа еден милион луѓе. Сними видео во кое покажува како да ги извадите марамчиња од кутијата, во која ги купувате од продавница, и да ги ставите во држач за марамчиња од нејзината колекција.

„Кутијата не ја собира внатре. Отворете го капакот, извадете ги марамчињата, ставете ги внатре. Повторно ставете го капакот и тоа е тоа“ - објасни Ким. Видеото стана вирално. На некои им е смешно тоа што воопшто мора да им покаже нешто толку банално на луѓето, но други се согласуваат дека тоа било потребно.

„Нема да верувате колку луѓе ѝ се благодарни што им го покажа тоа. Како да открила топла води“ - пишуваше во еден коментар, додека во другиот го пишуваше следноето:

„Сними видео, бидејќи луѓето масовно бараа од неа да им го покаже тоа. Можеби од шега, а можеби навистина не знаеле што да прават со тој нејзин производ“.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: