Ким Кардашијан има повеќе актерско искуство отколку што мислите: Еве каде глумела досега

Ким Кардашијан има повеќе актерско искуство отколку што мислите: Еве каде глумела досега

Објавена во: Stars // Филм

Во серии и филмови

Сите беа изненадени кога беше објавено дека Ким ќе глуми во новите епизоди на „Американска хорор приказна“, но со оглед на тоа колку глумела досега, ова и не е толку чудно. Не бевме свесни колку улоги веќе има зад неа.

Ако мислевте дека улогата во „Американска хорор приказна“ е првата улога на Ким Кардашијан во филм или серија (покрај „Keeping Up with the Kardashians“), тогаш малку сте се излажале. Ким до сега веќе гостуваше во бројни филмови и серии. Не станува збор за главна главна улога, но може да ја видите како се појавува во една или две епизоди. Сигурно ја знаете Ким како сопственик на неколку брендови и некој што се појавува на разни настани, но Ким и глуми! Еве каде сме го виделе сето тоа досега.


1.Disaster Movie
2.Temptation: Confessions of a Marriage Counselor
3.2 Broke Girls
4.Ocean's Eight
5.Drop Dead Diva
6.Beyond the Break
7.CSI: NY
8.How I Met Your Mother
9.American Horror Story
10.Last Man Standing


Во поголемиот дел од сериите се појавува само во една епизода, освен во „Beyond the Break“ и „Drop Dead Diva“ каде што е во дури 4 епизоди. Исто така, таа се игра себеси во добар дел. Но, да се каже дека Ким нема актерско искуство не е точно! Последната е улога во „AHS“, енешто што сите чекаа да видат како ќе биде, а епизодите ќе се емитуваат од 20 септември.

Извор: teen385.dnevnik.hr

Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: