„Ќерче остани така светла, весела и забавна како што си“: Ќерката на Сара и Димитар слави роденден

„Ќерче остани така светла, весела и забавна како што си“: Ќерката на Сара и Димитар слави роденден

Објавена во: Совети // Семејство

Ќерката на Сара Мејс и Димитар Атанасовски денеска слави роденден. 

Слатката Илина полни четири години, а нејзината горда мајка по тој повод објави емотивна посвета на социјалните мрежи.

„ Среќен роденден на најголемата позитивка Илина. Биди жива и здрава ќерче и остани така светла, весела и забавна како што си“, напиша пејачката.


Илина на фотографиите кои ги објави мама Сара е со фустанче и хартиена торта со ликовите од цртаниот едукативен филм за деца „Биби и Боби“.


Фото: Фејсбук и Инстаграм - Сара Мејс

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: