Кои познати ѕвезди носеа брилијантни Омега часовници на Оскарите 2023 (ФОТО)

Кои познати ѕвезди носеа брилијантни Омега часовници на Оскарите 2023 (ФОТО)

Објавена во: После „Школо“ // PR

Синоќа во срцето на Лос Анџелес се одржа 95-тото доделување на Оскарите.

Еве кои славни ѕвезди уметници во својот моден избор додадоа Омега часовници и изгледаа брилијатно.

Брендан Фрејзер

Победникот во категоријата за најдобар актер во главна улога за филмот „The Whale“, Брендан Фрејзер носеше часовник OMEGA Speedmaster од нерѓосувачки челик, со сребрен бројчаник, сино кожено ремче и ко-аксијален главен хронометар.

Watch reference: 329.33.43.51.02.001

Ке Хуј Куан

Победникот во категоријата за најдобар актер во споредна улога за „Everything Everywhere All at Once“, Ке Хју носеше часовник OMEGA Globemaster во нерѓосувачки челик, со опалино сребрено бирање и ко-аксијален главен хронометар.

Watch reference: 130.30.39.21.02.001

Никол Кидман

Добитничката на Оскар во 2003-та година, Никол Кидман беше на сцената како една од презентерите на вечерта. Долгогодишната амбасадорка на брендот носеше часовник од Музејот на Омега од 18К бело злато.

Аријана ДеБозе

Минатогодишната победничка во категоријата најдобра актерка во споредна улога имаше гламурозно појавување како презентерка на настанот. Таа носеше OMEGA De Ville Prestige од не'рѓосувачки челик, со карактеристичен бројчаник од бисер со PVD Sedna златни стрелки и римски бројки.

Watch reference: 434.10.28.60.05.001

Ендрју Гарфилд

Водителот на вечерта, Ендрју Гарфилд носеше OMEGA De Ville Trésor во 18K Sedna злато, со сребрено опалин бројчаник и винтиџ кожено ремче.

Watch reference: 432.53.40.21.02.002

Трој Котсур

Американскиот актер носеше OMEGA De Ville Prestige од нерѓосувачки челик и 18K Sedna Gold, со куполен PVD сив бројчаник, темно сиво кожено ремче и механизам на ко-аксијален главен хронометар.

Watch reference: 434.23.40.20.06.001

Бери Кеоган

Номиниран во категоријата за најдобар актер во споредна улога за „The Banshees of Inisherin“, Бери Кеоган носеше часовник OMEGA Globemaster од нерѓосувачки челик, со сребрен бројчаник.

Watch reference: 130.30.39.21.02.001

Хари Шум Џуниор

Американскиот актер носеше OMEGA De Ville Prestige од не'рѓосувачки челик, со механизам на „Co-Axial Master Chronometer“ и темно сино кожено ремче.

Watch reference: 434.13.40.20.03.001

Дени Рамирез

Актерот Дени Рамирез носеше OMEGA De Ville Prestige во 18K Sedna злато, со куполен сребрен бројчаник, кафеаво кожено ремче и ко-аксијален главен хронометар.

Watch reference: 43453402002001

Рис Фелдман

Ѕвездата од „TikTok“ носеше OMEGA Speedmaster Moonwatch од нерѓосувачки челик, со црно скалило и механизам на ко-аксијален главен хронометар.

Watch reference: 310.30.42.50.01.002

Александар Драјмон

Германскиот актер носеше OMEGA Speedmaster Moonwatch во 18K Canopus Gold, со сребрено скалило и механизам на ко-аксијален хронометар.

Watch reference: 310.60.42.50.02.001

Луис Пулман

Американскиот актер носеше OMEGA De Ville Trésor од нерѓосувачки челик, со куполен сребрен бројчаник, црно кожено ремче и механизам на „Co Axial Master Chronometer“.

Watch reference: 435.13.40.21.02.001

* ПР - објава

Објавена во: После „Школо“ // PR

Можеби ќе ве интересира: