Комбинација на денот: Сестрите Ди Амелио „слаби“ на старки

Комбинација на денот: Сестрите Ди Амелио „слаби“ на старки

Објавена во: Мода // Moj стил

Познатите ТикТокерки, сестрите Чарли и Дикси Ди Амелио владеа на ТикТок, но големо влијае почнаа да имаат и во модата. Имено, многу тинејџерки често се црпат инспирација од нивните комбинации, особено оние секојдневните.

Овој пат беа уловени додека одеа на семејната вечера. За оваа прилика Чарли се одлучи за црн мини фустан и црвен џемпер, а нејзината сестра Дикси за црни фармерки, маичка и тексас јакна. И двете носеа исти заштитни маски, но и „старки“. Дефитивно сестрите Ди Амелио се „слаби“ на овој модел на обувки.


Може да ве интересира:

Комбинација на денот: Теодора Џехверовиќ во бело спортско издание

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: