Комбо на денот: Анастасија Ражнатовиќ во кожено издание кое ќе ја одбележи оваа есен

Комбо на денот: Анастасија Ражнатовиќ во кожено издание кое ќе ја одбележи оваа есен

Објавена во: Мода // Moj стил

Анастасија со оваа модна комбинација одржа модна лекција...

Младата и успешна пејачка Анастасија Ражнатовиќ посебно издоминира со модната комбинација на еден настан во српската престолнина. Иако е позната по урбаниот и неформален стил, кој вклучува фармерки и маици, младата пејачката сепак знае да заблеска и за свечени пригоди.

Сега хит фармерките ги замени со кожена маслинестозелена маица и кожено здолниште во окер нијанса, кое е идеално парче што на врата ќе затропаат постудените денови.

Иако на прв поглед оваа комбинација е многу едноставна, ова беше полн погодок кога се вклопувањето на боите и материлијате во прашање. Во нив дефинитивно ќе ги привлечете сите погледи.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: