Комбо на денот: Мартија искомбинира уште една боја, која е хит ова лето

Комбо на денот: Мартија искомбинира уште една боја, која е хит ова лето

Објавена во: Мода // Moj стил

Добро е познато дека сината боја ќе го одбележи ова лето и ќе биде нашата омилена боја со која ќе ги разигруваме и освежуваме монотоните, здодевни и едноставни комбинации.

Тоа многу добро го знае и пејачката Мартија Станојковиќ која често во комбинациите ги вметнува боите кои се во тренд. Претходно тоа го направи со портокаловата боја, а сега на ред е сината.

Во продолжение погледнете како Мартија ја искомбинира оваа тренди боја:


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: