Комбо на денот: Мартија Станојковиќ во сиво за одличен есенски изглед

Комбо на денот: Мартија Станојковиќ во сиво за одличен есенски изглед

Објавена во: Мода // Moj стил

Младата пејачка Мартија Станојковиќ е една од најубаво облечените млади ѕвезди. Ретко кога греши, а нејзините модни комбинации тинејџерките често ги копираат.

Една таква комбинација покажа и пред неколку дена. Имено, Мартија откри дека е подготвена и за новата сезона, поточно за есента. Сивиот косим - составен од сако и панталони, ги искомбинира со црни чизми со висок ѓон и бела кратка блуза.

Целиот изглед го збогати со очила за сонце, мала чанта, часовник и минимален накит.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: