Комбо на денот: Северина во Јордан се прошета во фустан кој секоја тинејџерка би сакала да го има

Комбо на денот: Северина во Јордан се прошета во фустан кој секоја тинејџерка би сакала да го има

Објавена во: Мода // Moj стил

Тинејџерките со задоволство би го ископирале овој моден избор на познатата пејачка...

Хрватската пејачка Северина деновиве е на одмор во Кралството Јордан од каде што секојдневно инспирира со модните избори.

Овојпат тоа го направи со едно секојдневно, но многу модерни издание - во плетен комплет кој се состои од блуза и здолниште со дезен во црно-бели пруги, Северина покажа дека и модерното може да биде удобно, особено затоа што оваа комбинација ја заокружи со бели патики, а додаде и црна капа, црн ранец, наочари за сонце, и во еден момент облече кафеав мантил кој одлично се вклопи.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: