Комуницирајте без зборови: Уникатни македонски гифови од ТВ-серијата „Зоки Поки“

Комуницирајте без зборови: Уникатни македонски гифови од ТВ-серијата „Зоки Поки“

Обожавате да комуницирате со гифови? Тогаш ќе ги обожавате овие уникатни македонски гифови од ТВ-серијата за омилениот лик од детството, Зоки Поки! 

Гифовите се достапни за користење на Viber, WhatsApp, Messenger, Twitter и на сите други платформи кои поддржуваат гифови. За да ги најдете, треба да пребарувате со клучните зборови „зокипоки“ или „zokipoki“. 

Ова се нашите омилени 10 гифови, а сите гифови можат да се најдат на официјалниот Giphy канал.

Кога ќе добиеш бакнеж од симпатијата:

via GIPHY


Кога „учиш“ за викенд:

via GIPHY


Кога не си импресиониран од десертот од детството на татко ти:

via GIPHY


Кога си „на точак“:

via GIPHY


Кога правиш стомачни:

via GIPHY


Кога ќе ти стигне плата:

via GIPHY


Кога не ти оди денот:

via GIPHY


Кога ептен ќе се налутиш:

via GIPHY


Кога ќе се успиеш:

via GIPHY


Кога ќе ти го купат сиот свет:

via GIPHY


Последната епизода од првата сезона на „Зоки Поки“ ќе се емитува во четврток (04.06), а репризи на последните две епизоди ќе има во сабота и недела во 19:00 часот на првата програма на Македонската телевизија.

Епизодите се достапни за гледање и на веб-страницата ZokiPoki.mk и на официјалниот YouTube канал.


Можеби ќе ве интересира: