Конечно потврдија: Мајли Сајрус и Лиам Хемсворд објавија фотки од свадбата!

Конечно потврдија: Мајли Сајрус и Лиам Хемсворд објавија фотки од свадбата!

Објавена во: Stars // Музика

Иако многу се претпоставуваше, конечно, Мајли Сајрус на својот Инстаграм профил потврди дека се омажи за долгогодишното момче, актерот Лиам Хемсворд.

Мајли и Лијам се запознале пред скоро десет години, на снимањето на филмот „Last song“. По долгогодишната врска, конечно одлучија да се венчаат.

Свадбената церемонија била мала и на неа присуствувале само семејството и најблиските пријатели.

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: