Крај: Канје Вест ги пополнува документите за развод со Ким Кардашијан

Крај: Канје Вест ги пополнува документите за развод со Ким Кардашијан

Објавена во: Совети // Семејство

Ким Кардашијан и Канје Вест имаа прилично мирен брак, иако медиумите постојано пишуваа за скандалите на Канје кои ја погодуваа Ким и нивните деца. На почетокот на годината имаше гласини за аферите на Канје и познатиот јутјубер Џефри Стар, но тие беа демантирани од двете страни. Сепак, изгледа дека нивниот брак навистина завршил.

Според непознат извор за ELLE, Ким и Канје долго време сакале да го спасат бракот, па заедно отишле на брачно советување. Одлуката за развод изгледа дека е конечна, па тие го прекинаа и брачно советување.

„Канје е во контакт со адвокати за развод, тој планира да поднесе барање за развод оваа недела“ - додаде изворот.

Ким, од друга страна, е во соработка со адвокатката Лора Васер, а според изворот, таа „чека вистински момент да ги пополни документите за развод“. Сè укажува на тоа дека Ким сè уште не е целосно сигурна дали навистина сака развод од нејзиниот сопруг.

Ким и Канје веќе некое време се обидуваат да го спасат бракот, а допрва треба да донесат конечна одлука. Извор близок до семејството неодамна изјави дека нивниот брак „е завршен пред повеќе од една година. Тие се сакаа еден со друг, но исто така се и премногу различни.“ и дека Ким „сака да се фокусира на себе, своите деца и сопствениот живот. Уморна е од хаосот што Канје и го предизвика на нејзиното семејство“.

Канје деновиве не е во добро расположение поради новата сезона на реалното шоу „Во чекор со Кардашијанс“, затоа што Ким на ТВ јавно ќе разговара за сите детали од нивниот развод. „Кардашијанс сакаат да извлечат што повеќе драми од разводот на Ким за да профитираат од нивното реално шоу.“

Секако, Канје не е воодушевен од идејата, но практично ништо не може да стори против Ким затоа што тој исто така е врзан за шоуто со договор, така што законски не смее да зборува за деталите за разводот што Ким ќе ги изнесе во реалното шоу.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: