Кралицата Елизабета лута: Хари и Меган наскоро ќе ги откријат сите детали од животот

Кралицата Елизабета лута: Хари и Меган наскоро ќе ги откријат сите детали од животот

Објавена во: Совети // Семејство

Кралицата официјално потврди дека Меган и Хари нема да се вратат на кралските должности, по веста дека го очекуваат второто дете.

Војводата и војвотката од Сасекс ниту пак ја известиле кралицата дека имаат намера да се појават кај Опра Винфри во интервју кое ќе се емитува на почетокот на март.

Американската телевизија CBS бомбастично објави интервју во кое принцот Хари и Меган Маркл „ќе и откријат сè“ на популарната и многу влијателна ТВ водителка Опра Винфри. Сега се појави проблемот што војводата и војвотката од Сасекс не ја известиле бабата на Хари, кралицата Елизабета Втора.

Принцот Хари и Меган Маркл час и половина ќе разговараат со популарната водителка за причините поради кои ги напуштија кралските должности, но и за втората бременост на војвотката од Сасекс. Специјалното шоу ќе се емитува на 7 март на американската телевизија CBS.

Изворите блиски до војводската двојка веруваат дека Хари и Меган нема да ги откријат „сочните“ детали за таканаречениот Мегзит, бидејќи тие сè уште се во добри односи со кралицата Елизабета Втора.

Иако двојката веќе нема кралска должност, тие сепак донесуваат одлуки што ги засегаат во договор со британското кралско семејство.

Изборите блиски до двојката исто така рекоа дека тие во никој случај не биле обврзани да ја известат кралицата однапред за претстојното интервју.

Од друга страна, близок пријател на Опра Винфри, Гејл Кинг, изјави дека водителката и актерката добиле целосна слобода да поставуваат прашања до двојката.

„Тоа е голема работа. Знам дека Опра работеше на прашања цел викенд. Ми рекоа дека ништо не е свето и дека може да ги прашува што сака “, рече Гејл, кој е и ТВ водител.

CBS наведува дека подоцна во студиото ќе им се придружи Хари, со кого ќе разговараат за „преселбата во САД и соништата и надежите“.

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: