Крштевка и роденден на внукот на Димитар Атанасовски: Преслатка торта и убава атмосфера (ФОТО)

Крштевка и роденден на внукот на Димитар Атанасовски: Преслатка торта и убава атмосфера (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Сестрата на познатиот водител Димитар Атанасовски објави фотографии од крштевката и роденденот на синот Јаков

Имено синот на Марија Атанасовска и нејзиниот сопруг Алек на 12-ти ноември наполни една годинка, а воедно му направија и крштевка.


Сепак Марија дури сега реши да објави фотографии на кои може да забележиме дека прославата поминала одлично.


Малиот Јаков има торта со мотив на детскиот цртан лик Дарко Биберко, а на забавата присуствувале најблиските роднини и пријатели, меѓу кои и неговите вујко Димитар и вујна Сара со братучедите Илина и Кирил, со кои има многу слатки фотографии.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: