Мајка го дала својот син на посвојување, по 18 години наишла на него во продавница

Мајка го дала својот син на посвојување, по 18 години наишла на него во продавница

Објавена во: Совети // Семејство


Аманда Ректор го сретнала својот биолошки син маркет

Нејзината приказна со нејзиниот син започнала во 2004 година. Таа се бореше со зависноста кога го роди својот втор син Хантер, кој сега има 19 години.

По породувањето не смеела да го носи синот дома

Кога Хантер се родил, таа била зависник од опијати па затоа и бил одземен, а Џејмсон, нејзиниот најстар син, веќе и бил одземен.

Аманда за медиумите изјави: „Се мразев себеси што користев дрога кога бев бремена“.

Ја прашале за автомобилски седишта и креветче, но таа ги немала. Таа не би можела да го однесе бебето дома. Тогаш живеела со насилно момче, но одбила и дополнителна ноќ во породилиштето.

Неколку дена подоцна, поради повредата го донела своето момче во итната медицинска помош. Тогаш почнала да сфаќа колку нештата станале лоши. Гледајќи го својот одраз во лифтот, таа не се ни препознала.

Аманда сакаше да го види своето бебе

„Чекавме добри два часа пред да ми текне дека можам да одам да го видам бебето“, рече Аманда. Потоа отишла во градинка да го види малото синче.

Хантер спиел и ја прашал медицинската сестра дали може да го види. Медицинската сестра и дозволила. „Го погледнав и почнав да му шепотам на уво: „Многу ми е жал. ова не сум јас. Многу ми е жал што твојот живот е ваков“, рече таа.

Хантер бил посвоен од семејство во градот четири месеци подоцна. Недолго потоа, Аманда беше осудена на пет години затвор за вооружен грабеж. На крајот од таа казна одлежала 2,5 години.

На првиот ден во затвор, таа направила значителна промена. Го пронашла Исус и почнала да работи на промена на својот живот на подобро.

Таа почна да оди на состаноци, па дури и се приклучила на хорот. „Направив сè што беше позитивно или здраво“, се сеќава Аманда. Знаеше дека мора да го промени патот по кој одеше.

Бог и покажа на Аманда дека нејзиниот син е среќен

Таа го видела Хантер неколку пати во текот на годините, вклучително и кога го однела својот син Џејмсон, над кого повторно го добила старателството, на собирање средства. „Имаше светло црвена коса и блед тен“, изјави Аманда за Today кога го виде Хантер пред сите тие години.

Аманда дознала дека Хантер станал љубопитен за неговата биолошка мајка и го открил нејзиниот идентитет. Останав без зборови“, рекла Аманда. „Не можев да верувам дека тоа се случува.

Таа беше загрижена дека тој може да се налути на неа. Но, фала Богу, таа не мораше да се грижи за тоа. Таму повторно го запознала својот биолошки син и срдечно се прегрнале.

Тие се гледаат околу еднаш неделно

„Штом беа надвор од видното поле, престанав да плачам“, рече Аманда за повторното обединување со нејзиниот биолошки син. Хантер сега ја гледа Аманда околу еднаш неделно.

Во едно од нејзините TikTok видеа, таа зборува за тоа како тој и неговата девојка биле во нејзината куќа и спомна дека таа треба да го наслика нејзиниот трем.

Аманда е трезна повеќе од 17 години и е сертифициран специјалист за поддршка од врсници кој им помага на другите со зависност. Тој, исто така, споделува приказни и одговара на прашања за неговото време во затвор на TikTok.

@prison_story Imagine wondering for 18 years if he hated you only to find out he saw it as an act of love #adoption #birthmom #update #grace #forgiveness #Jesus #God #HolySpirit #setfree #recovery original sound - Amanda Dove

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: