Mала модна икона: Ќерката на Ана Николиќ стилизирана од глава до пети

Mала модна икона: Ќерката на Ана Николиќ стилизирана од глава до пети

Објавена во: Мода // Moj стил

Тие уживаат во заедничкото време.

Пејачката Ана Николиќ го користи секој можен момент да и обезбеди на својата наследничка Тара прекрасни, исполнети заеднички моменти. Овој пат, таа реши да прошета низ Калемегдан и да ја искористи можноста да го посетат „Музејот на природната историја“.

Ана на својот Инстаграм објави фотографија од ова „патување“, а она што многумина го забележаа е дека нејзината ќерка, како и нејзината мајка, е особено стилизирана.

Пејачката на својата ќерка и облекла симпатично палто, исти розови нијанси на панталоните и патиките. Секако, и таа доби комплименти за нејзиниот стајлинг, со оглед на тоа што комбинацијата фустан со кратка црна јакна и чизми во иста боја, заедно со шешир, и стоеја одлично.

- Се обидуваме да сакаме кукли. Природонаучен музеј на Калемегдан - напиша Ана под фотографијата со Тара.
Фото: Инстгарам/Ana Nikovic


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: