Меган Маркл има 50 килограми: Нема да ви се верува што најмногу сака да јаде

Меган Маркл има 50 килограми: Нема да ви се верува што најмногу сака да јаде

Објавена во: Живот // Живот

Доколку се прашувавте што јаде Меган МАркл кога волку добро изгледа, еве го нејзиното мени...

Меган Маркл е висока 171 центиметар и има само 50 килограми. За идеаланата фигура таа вежба јога и се храни секогаш исто. Меѓутоа, често знае да се почести со чаша вино и со омилениот помфрит. Како тогаш успева да задржи истата килажа?

Сосема сигурно, Меган го поддржува и практикува здравиот начин на живот, тренира, вежба јога, но во одржувањето на витканта линија, сепак најмногу и помага исхраната.

Правилото до кое се држи и кое и одговара е тоа што веднаш по будењето, пие чаша топла вода со лимон. Тоа му помага на телото да се разбуди и наполни со енергија. Овој стандарден ритуал, секојдневно го објавуваат многу холивудски ѕвезди.

Меган никогаш не го пропушта појадокот. За ручек јаде салата и малку протеини, месо рибам скара без масло, а за вечера тестенини или бифтек со сос од тиквица со низок процент на калории.

Инаку, Меган вели дека сака да готви и дека за својата редовна вечера има посебен рецепт: Тиквиците ги сече на коцки и ги пржи во загреана тава без масло. Кога ќе се испржат и станат меки го вклучува блендерот и ќе добиете сос кој е добро да се искомбинира со сите производи или да се јаде како посебно јадење.

Дневно мени:

Појадок: Овесна каша со банана и мед или јаворов сируп или пудинг од чиа семе.

Ручек: Салата од зеленчук и парче риба (месо) или грав.

Ужина: Една зелена јаболка, бадеми или зеленчук и овошје.

Вечера: Тестенини со тиквици и пармезан и чаша црвено вино.

Во нејзиниот фрижидер секогаш има хумус, моркови, снегулки, бадемово млеко и пилешко. Меѓутоа, кога ќе и дојдат пријателите ужива во неограничени количини помфрит и морски плодови, а исто така пие и милкшејк. Тоа е ретко, но сепак се случува.


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: