Ми поврати во уста и ми се допадна: Најбизарната изјава на Ким Кардашијан со која го шокираше светот

Ми поврати во уста и ми се допадна: Најбизарната изјава на Ким Кардашијан со која го шокираше светот

Објавена во: Живот // Живот

Имајќи предвид дека камерите го надгледуваа скоро секој момент во куќата на најпознатото семејство во светот, Кардашијан - Џенер, не е ни чудо што светот беше многу често воодушевен или згрозен од нивното однесување и изјави. Така кон крајот на 2019 година, една од сестрите на Кортни Кардашијан предизвика грозење низ целиот свет.

Имено, таа беше прва од сестрите што го скршија мразот и станаа мајка и е многу отворена во врска со родителството, а неодамна прокоментира што и се случило додека си играла со нејзиниот син Мејсон.

„Се сеќавам дека еден ден го бакнував мојот син, го кревав и ја отворив широко устата за да го насмеам. Потоа поврати, а јас го проголтав по грешка. За некои е ужасно, но мене ми се допадна“ - рече таа.

Ваквата изјава ги згрози љубителите на нивното реално шоу, а социјалните мрежи вриеа од коментари дека тоа е „ужасно“ и „ја надминува секоја мерка за да се привлече внимание“.

Сепак, иако има моменти кои се насочени според претходно напишано сценарио, постојат и автентични сцени кои се вистински приказ за тоа како живеат членовите на ова семејство. Факт е дека луѓето уживаат во смешни и забавни изјави и авантури на популарните сестри, а уште повеќе сакаат кога новинарите и водителите ги фаќаат неподготвени за време на интервјуто.

Ким Кардашијан еднаш се насочи на своето познанство со поп-пејачката Бритни Спирс, и откри дека Бритни наводно и понудила врска.

„Ми рече дека и се допаѓа мојот задник и дали би сакала да бидам нејзина девојка. Што можев да кажам на тоа освен „Не благодарам?“, мислам, можеби би го сторил тоа за милион долари“ - рече таа.


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: