Милош Биковиќ за разводот на родителите: На 18 години ги видов единствен пат заедно

Милош Биковиќ за разводот на родителите: На 18 години ги видов единствен пат заедно

Објавена во: Совети // Семејство

Еден од најуспешните и најпопуларни млади актери на Балканот, Милош Биковиќ, ја отвори душата и зборуваше за неговиот приватен живот, иако тој е некој што ја одржува својата интимност во тајност. За прв пат зборуваше за неговата мајка и покојниот татко и за неговиот постар брат Михајло, кој е игумен во манастирот Јовања.

- Мојот брат е 16 години постар од мене, а во манастирот отиде кога имаше 22 години. Луѓето имаат погрешна перцепција кога станува збор за овие работи и мислат дека монасите живеат како да живеат во пештера. Но, тоа не е така - рече Милош и откри како реагирале неговите родители кога неговиот брат решил да се замонаши.

- Тешко беше да прифатат. Тој имаше шест години кога нашите родители се разведоа и се сеќаваше како изгледа семејниот живот. Јас не. Имаше период кога моите родители се смирија по разводот и беа заедно шест месеци, но потоа се разделија засекогаш. Не се сеќавам на периодот кога сите бевме заедно, но знам дека ги видов моите родители заедно за прв и единствен пат кога имав 18 години. Тие седнаа на маса и појадуваа ... Јас и мојот брат имаме исти родители, но ние пораснавме во различни услови - истакна Биковиќ.

- Верувам дека луѓето се обликуваат од различни работи што им се случуваат и во детството и подоцна во животот. Мојот живот е полн со искушенија, ме водеа различни страсти, имав фаза кога правев многу грешки и понекогаш многу работи ми изгледаа бесмислени. Имав впечаток дека постојано сум во маѓепсан круг од кој не можам да излезам. Секојпат кога се обидував да излезам, тоа ме враќаше. Само кога ќе се тргнете од сите искушенија, можете да постигнете суштинска слобода - рече Биковиќ во емисијата „2верник2“ на една руска телевизија.

Како што потенцираше, како актер му било потребно да излезе од својата зона на удобност.

- Неопходно е да се испробаат различни работи во различни фази од животот. Да се ​​доживее животот воцелост. Да испробате нешта што ви се туѓи затоа што само така можете да ги приближите до вас и да ги разберете. Би сакал да испробам нови работи, да одам на воена обука, да искусам живот во шума, а неодамна научив да користам оружје - рече Биковиќ.

Милош Биковиќ откри дека е Македонец: Убавиот актер е од Берово

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: