MUST HAVE: Скинатите фармерки и црната јакна на Пријанка Чопра!

MUST HAVE: Скинатите фармерки и црната јакна на Пријанка Чопра!

Објавена во: Мода // Must have

Џинсот е вечен, и дефинитивно е MUST HAVE парче кое никогаш не излегува од мода. Скинатите фармерки веќе неколку сезони по ред ги има во гардероберите на многу девојки и момци. Опуштена варијанта на многу скинати фармерки и црна јакна носи токму Пријанка Чопра на улиците на Милано. Скинатите фармерки секогаш најдобро се комбинираат токму со кожена јакна, а овојпат Пријанка ги искомбинирала и со црвени куси чизми. Ова се дефинитивно MUST HAVE парчиња.


Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: