Музички времеплов: Годинава се навршува четвртина век од песната за „Титаник“

Музички времеплов: Годинава се навршува четвртина век од песната за „Титаник“

Објавена во: Stars // Музика

Годинава се навршуваат 25 години од филмот „Титаник“, а воедно и песната за истиот, „Мy heart will go on“ отпеана од Селин Дион.

Со филмот се испиша историја и буквално, речиси и да не постои човек на светов кој не го гледал и уште помалку не постои таков кој не ја знае песната за филмот.

Благодарение на филмот, глумците станаа планетарно познати, а нивните улоги во „Титаник“ ги одбележаа нивните кариери од млади години.

Истото важи и за песната која како да ја одбележи кариерата на Селин Дион.

 

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: