Музички времеплов: Кои две песни освен „All I Want For Christmas Is You“ од Мараја Кери се најслушани на Јутјуб?

Музички времеплов: Кои две песни освен „All I Want For Christmas Is You“ од Мараја Кери се најслушани на Јутјуб?

Објавена во: Stars // Музика

Мараја Кери го има наслушаниот хит на сите времиња - божиќната песна „All I Want For Christmas Is You“. Дефинитивно оваа песна е онаа по која сите ја препознаваат, но пејачката има и други песни кои се особено актуелни и слушани.

На Јутјуб, нормално е дека првото место по прегледи, и тоа со дури 727 милиони го зазеде токму божиќната песна, но покрај неа, уште две песни се издвојуваат со повеќе прегледи.

Кои се тие, дознајте во продлжение:

# We Belong Together - 528 милиони прегледи


# When You Believe - 396 милиони прегледи


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: