Музички времеплов: Од Снежана Ѓуришиќ до Тоше Проески - Јелена Карлеуша пее 10 различни песни

Музички времеплов: Од Снежана Ѓуришиќ до Тоше Проески - Јелена Карлеуша пее 10 различни песни

Објавена во: Stars // Музика

Со ова докажа и дека не е толку лоша пејачка, како што многумина зборуваат...

Во една од емисиите на „Гранд специјал“, во која гостуваше Јелена Карлеуша, пејачката учествуваше во играта „Музички квиз“, во која требаше да ги испее зададените песни.

Карлеуша ги погоди сите 10 песни, помеѓу кои беа песни од Шабан Шаулиќ, Марија Шерифовиќ, Тоше Проески и многу други.

Како звучи Карлеуша кога пее песни од своите колеги слушнете во продолжение:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: