Музички времеплов: Песни на Цеца Ражнатовиќ со најголем број прегледи на јутјуб

Музички времеплов: Песни на Цеца Ражнатовиќ со најголем број прегледи на јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Една од најпознатите фолк пејачки во регионот и пошироко, Цеца Ражнатовиќ има над 250 нејзини песни. Кариерата ја започнала многу млада и многу од тие песни немаат голема популарност, но сепак многумина кои ја обожаваат ги знаат.

Знаеме дека прегледите на јутјуб не се мерило за хитови и популарност, но за фолк дивата тоа е само уште еден доказ дека е една од најслушаните пејачки.

 Број еден наслушана песна од Цеца е „Трепни“ со 76,126,352 прегледи.


Па следува „Аутограм“ со 51,889,551.


Третото место е резервирано за „Јадна ти је моја моќ“ - 48,295,164. 


Потоа дуетото со Тропико бенд - „Метар одавде“ со 45,610,044.

 


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: