Музички времеплов: Поради своите квалитети, Мерлин Монро доби чест да му ја пее роденденска песна на претседателот Кенеди

Музички времеплов: Поради своите квалитети, Мерлин Монро доби чест да му ја пее роденденска песна на претседателот Кенеди

Објавена во: Stars // Музика

Вчера се навршија 60 години од смртта на познатата Мерлин Монро...

По професија беше актерка, пејачка и модел, а на секое од овие три полиња постојано постигнуваше успеси. Кога е пејачката кариера во прашање, не можеме, а да не го издвоиме како најголема привилегија, настапот на кој Монро му ја пееше роденденската песна на тогашниот претседател на САД.

Имено, 1962 година, Мерлин на претседателот Џон Ф. Кенеди му ја испеа роденденската песна, а како звучеше сето тоа, погледнете во продолжение:


фото: Принтскрин / Јутјуб

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: