Музички времеплов: Три најуспешни песни на Кети Пери

Музички времеплов: Три најуспешни песни на Кети Пери

Објавена во: Stars // Музика

фото:printscreen

Поп ѕвездата Кети Пери на одреден период се повлече од музичката сцена, откако ја роди ќерката - нејзино прво заедничко дете со сопругот Орландо Блум.

Неделава, по подолг период излезе нејзина нова песна, но овојпат се сеќаваме на нејзините најголеми хитови и воедно најуспешни песни на Кети Пери.

Пери го држи и рекордот за најмногу, 6 милиони продадени песни, со три нејзини песни - „Firework“, „Roar“ и „Dark Horse“ - продадени во над 6 милиони копии. Сите три добија и Дајмонд сонг сертификати од RIAA, што ја прави и прва изведувачка што постигнала таков рекорд.

Слушнете ги и потсетете се:
Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: