На фризерката ѝ покажа каква фризура сака: Резултатот е трагикомичен

На фризерката ѝ покажа каква фризура сака: Резултатот е трагикомичен

Објавена во: Мода // Moj стил

Лаура Кларк на ТикТок го сподели своето неудобно искуство со фризерка. Во видеото кое е прегледано повеќе од 2,8 милиони пати, девојката покажува каква фризура сака, а каква добила.

Кога пристигнала во фризерскиот салон, Лаура Кларк на фризерката ѝ покажала фотографија за тоа каква фризура сака. Сакала фирузра со патец на средина и шишки што ја врамуваат формата на лицето. Меѓутоа, она што го добила било потполно спротивно од она што го сакала.

Во видеото кое е прегледано повеќе од 3 милиони пати, Лаура открива со каква фризура го напуштила фризерскиот салон. Некои нејзини следбеници се уверени дека самата се шишала, бидејќи изгледа многу лошо, пишува „Mirror“.

@thelauraclarke

How do I make this better?  ##thisiswhatiwanted ##hairdisaster ##middlepart ##sidebangs ##tiktokmademedoit ##fyp

original sound - Madeline

„Сакав иста ваква фризура, но ова е знак дека не треба да го правам ова“ - искоментира една жена на видеото.

„Животот на фризерите ќе биде полесен кога луѓето ќе сфатат дека косата на овие фотографии е обликувана“ - додаде друга.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: