Националните телевизии не ги поддржаа, но тие ги направија Македонците горди!

Националните телевизии не ги поддржаа, но тие ги направија Македонците горди!

Објавена во: Спорт // Ракомет

Вардарци по втор пат ја освоија титулата прваци на Европа. Со 3 гола разлика Вардар го победи Веспрем, односно 27 – 24 и стана шампион на Европа.

Голот на Иван Чупиќ на минута пред крај беше пресудниот гол за овој резултат. И покрај тоа што националните телевизии не ги поддржаа Вардарци, тоа не ги спречи да се изборат до крај и да го освојат првото место.

Еуфоријата кај обожавателите на ракометот и поддржувачите на Вардар колмираше по оваа победа и веќе наголемо Комитите се подготвуваат за пречекот на Вардарци. 


Објавена во: Спорт // Ракомет

Можеби ќе ве интересира: