„Наздравје за уште една прекрасна година“: Лина Пејовска прослави роденден, а на фановите им најави летен хит

„Наздравје за уште една прекрасна година“: Лина Пејовска прослави роденден, а на фановите им најави летен хит

Објавена во: Stars // Музика

Младата пејачка Лина Пејовска прослави роденден. Таа објави фотографија на Инстаграм со торта во рацете и свеќички со бројот 22.

„22 наздравје за уште една прекрасна година“, напиша Лина.

Инаку пејачката на денот на нејзиниот роденден ја најави нејзината нова песна насловена „Прљаво“ која треба да излезе наскоро.

Таа сними кратко видео со дел од песната и го објави на социјалните мрежи.

@linapejovska Paaaa igraj prljavoooooocoming soon #fyp #linapejovska #prljavo original sound - Lina Pejovska

Фото: Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: